Спадщина. Антонів. Храм-усипальниця Підгірських. Експедиція 2015 року. Re-master 2025.

Історична дата утворення Антоніва невідома. Припускають, що в княжу добу на місці села стояло місто Розволожжя, яке було досить чималим.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.

Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html


Вийшовши на перший зупинці автобуса з Городищя-Пустоварівського переходимо шлях та по ледве помітній стежці прямуємо через хащі угору...

тільки піднявшись вверх починає проглядатись "шпиль" споруди...

Залишки земляних ровів цього поселення були помітними ще у XIX столітті. Підтверджують подібну версію і сучасні археологічні дослідження. Розволожжя зруйнували татаро-монголи. Пізніше на його місці стояло село із такою ж назвою.

У XVIII столітті (в польські часи) Антонів був містечком. Але із 1790 року, після переходу Правобережжя до Російської імперії, Антонів став селом.

Тривалий час Антонів належав родині Вишневецьких. З 1765 року ним володіли Замойські, а згодом Михайловські. Але з кінця XVIII століття і до 1917 року село належало родині Підгірських - магнатам польського походження.

Храм-усипальниця родини Підгірських в c. Антонів (Сквирського району) побудовали в 1810 (1806) році, який згодом став їхньою родовою гробницею. Кам'яний храм має незвичайну пірамідальну форму - над квадратною будівлею був зведений ступеневий звід, який завершувався обеліском у вигляді усіченої піраміди. Має риси класицизму та ампіру. По периметру фасад оздоблений колонами, на фасаді є прикраси у вигляді рослинних орнаментів.

2007. Фото Сергія Зозулі.

Далі фото від landmarks.in.ua та bachyla.com.ua

2009.

вхід до крипти...

2011.

До Антонівської римо-католицької парафії відносились поляки із навколишніх сіл та католики, що працювали на підприємствах Підгірських. За твердженням відомого краєзнавця Лаврентія Похилевича парафія була невеликою, але дуже заможною. Поруч з храмом був побудований палац родини Підгірських, який «згорів» в полум’яних роках більшовизму.

2020.

Зараз усипальниця перебуває у занедбаному стані й поступово руйнується. Іноді, навкруги та в середині прибирають сміття та хащі, які без догляду виростають знов заввишки росту людини. Знаходиться на пагорбі. Доступ в середину відкрито. На початку 2010-х років споруді було присвоєно статус щойно виявленої пам'ятки архітектури місцевого значення.

2021.

Джерела:

ukrainaincognita.com

wikipedia.org

panoramio.com

https://landmarks.in.ua/oblast/kyivska/antoniv

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1224755314528511&set=pcb.1224771814526861

https://bachyla.com.ua/kyivska-oblast/skvyrskyy-rayon/kostel-usypalnia-rodyny-kniaziv-pidhirskykh/

https://uk.wikipedia.org/wiki/Костел-усипальниця_Підгорських

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища. 


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.

Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 




Технічні партнери проєкту:

найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні

та

 

хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.


ну як то, так =))


P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!

P R E S S ===>>> and support us!

P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.

Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Спадщина. Олеський замок та монастир капуцинів. Експедиції 2013/2017 років (Re-mastering 2024). Частина 1. Зовні.

Спадщина. Вишнівець. Замок. Палац. Експедиція 2016 року. Re-master 2024.

Спадщина. Золотий Потік. Замок. Експедиція 2016 року. Re-master 2024.