Спадщина. Постолівка. Капличка. Експедиція 2016 року.
Перша писемна згадка — 1546 рік. В люстраційних записах 1564 року вказано, що в селі Постолівці (Pvstolvka) руський воєвода збудував двір (dworzecz) на острові, який омивають води ставка на ріці Срібна Липа, для заховування худоби; там же є сіножать і фільварок. В селі діяли «Просвіта», «Луг», «Сільський господар» та інші товариства, кооперативи. Чимале село (понад 1300 жителів), відоме з 1546 року (за іншими даними - з 1574), місцевість в Постолівці дуже мальовнича.
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
Місцева цвинтарна римо-католицька капличка, присвячена, ймовірно, апостолам Петру і Павлу, вона чомусь датується вікіпедією фантастичним XVIII століттям, але скоріш за все каплицю було споруджено в 1890 році (в української вікі пишуть, що це храм 1904 року). 1923 році вона була відремонтована та перебудована.
Споруда давно вже агонізує: з того часу, як я в січні 2005 року була сфотографована сигнатурка, що проломила дах і впала всередину каплички, мало що змінилося.А ось Апостоли й досі стоять в нішах на фасаді храму. В Павла вже немає більшої частини голови, та і стан фігур святих такий самий занедбаних як і у всієї споруди. Ще вище, в ніші, стоїть ще один святий, який - невідомо.
Сигнатурка впала в середину храму, туди ж завалилася і покрівля. З під тиньку проглядає добротна цегла. Вишуканий портал ще зберігся, так само як і оригінальні вхідні двері. Дві колони головного фасаду увінчують вцілілі обеліски. Каплиця є пам'яткою місцевого значення.
Капличка з одного боку цвинтаря, з іншого боку - скромна, захована за деревами мурована церква Івана Хрестителя, малоцікава з погляду архітектури. Та й капличка дале-е-е-еко не шедевр, вона гіпнозує не архітектурною досконалістю, а ось цими грубої роботи, трішки наївними апостолами на фасаді, цими скромними потугами на неоготику, цим флером запущеності та тихої агонії. Танатофілам від краєзнавства і туризму таке дико подобається: в цьому вбачають сліди нашої безперечної європейськості. Мовляв, і ми були з Австрією, і в нас он які храми будували... Які, а? Які? Скромні, малопоказні, трішки примітивні...
Поруч з селом археологи виявили археологічні пам'ятки трипільської, та підкарпатської культури.
У 1943 році через Постолівку, як і інші села в долині річки Гнилої, проходили партизанські загони Сидора Ковпака.
В селі народилися історик, архівіст Євген Барвінський, лікар УГА Євген Гайдукевич, полковник УПА Євген Побігущий (псевдо Рен).
2005
2010
Джерела:
Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища.
Підписуйтесь на сторінки проєкту на:
Технічні партнери проєкту:
найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні
та
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то, так =))
P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!
P R E S S ===>>> and support us!
P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.
Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.
Коментарі
Дописати коментар