Спадщина. Шаргород. Вежа, вали та кам'яниця. Експедиція 2015 року.
Сьогодні ми говоримо про башту та вали.
Трохи історії...
переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/19. SHARGOROD/tower/DJI00235_middle.jpg
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
Дбаючи про укріплення оборони південно-східних околиць Речі Посполитої, король Стефан Баторій завітав у 1579 році Яну Замойському, канцлерові та верховному гетьману коронному, безлюдну пустку біля кордону Подільського воєводства з Брацлавським, між річками Мурашкою та Ковбасною. За задумом короля, тут слід було звести укріплений замок, який зміг би забезпечити захист краю, знелюдненого внаслідок невпинних набігів татарських орд. Король звільняв нових поселенців цих місць від сплати податків терміном на двадцять років.
У 1583 році канцлер Замойський розширив свої володіння біля східного кордону Подільського воєводства, придбавши у кам'янецького єпископа Карчмаровську волость, що лежала у верхів'ях Мурашки. На високому мисі при злитті річок Мурашки та Ковбасної він заклав замок, який мав контролювати переправи, які здавна існували тут. У 1585 році воно отримало назву Шарий Містечко, а весь край, що прилягав до річки Мурашки, став називатися Шаргородською волостю.
переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/19. SHARGOROD/tower/DJI00236_middle.jpg
Шаргород розташувався на перехресті важливих торговельних шляхів Подільського воєводства.
Польський король Сигізмунд III, враховуючи стратегічне та торгове значення шаргородського замку та потреби розвитку поселення, 26 січня 1588 року надав Шаргороду міські права. Невелике прикордонне поселення незабаром зайняло ключове становище в обороні краю. Крім Шаргорода, у володінні Замойського були й інші прикордонні фортеці: Рашков, Ямпіль, Красне, але саме Шаргород, значно краще за їх укріплений, став столицею українського володіння канцлера.
переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/19. SHARGOROD/tower/DJI00237_middle.jpg
У систему оборонних споруд міста входила будівля синагоги кріпосного типу. Князі Замойські, маючи досвід ділових контактів із євреями, намагалися, мабуть, підтримати розвиток шаргородської громади: навряд чи без їхньої допомоги євреї могли звести настільки значних розмірів кам'яну споруду вже в 1589 році, невдовзі після заснування міста. Для синагоги було обрано місце на південно-східній околиці, неподалік місця впадання Ковбасної в Мурашку.
переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/19. SHARGOROD/tower/DJI00238_DJI00240_middle.jpg
На початку XVII століття територія міста складалася з чотирьох частин: Старого міста, захищеного зі сходу стінами замку, а з інших сторін — земляними укріпленнями з частоколом і ровом, наповненим водою; Нового міста, що виросло навколо латигського храму та церкви на землі, що належала церковному приходу, а також двох передмість. Одне з них — Гібалівка (село з цією назвою
існує тут досі) - розташовувалася за річкою Ковбасною, інше — Сеньківці — знаходилося, мабуть, на правому березі Мурашки, де згодом, на початку XVIII століття, утворилося передмістя Слобода.
текст взято у http://photohunt.org.ua/Shargorod.html
P.S. Викадрував з равів кам'яницю
червоним виділено кам'яницю, синім — вежу та частину стіни
P.P.S.
фотографія 1930-х років...
Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища.
Підписуйтесь на сторінки проєкту на:
Технічні партнери проєкту:
найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні
та
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то, так =))
P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!
P R E S S ===>>> and support us!
P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.
Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.
Коментарі
Дописати коментар