Спадщина. Броди. Замок та палац. Експедиція 2018 року.

Територія, на якій знаходиться Бродівський замок, здавна приваблювала жителів околиць, як місцевість, де можна було сховатися від численних ворогів, знайти притулок у важку хвилину.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.

Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html


аерофотозйомка прошлого століття

проект знімав замок та палац з землі у 2013 році, з того часу тут фактично нічого не змінилось, хоча було багато наобіцяно...

Ця територія вважається одним з найбільш ймовірних місць локалізації дитинця давньоруських Бродів. Можливо, в кінці 80-х років XVI століття тут спорудив свою дерев'яну захисну садибу засновник Бродів як міста магдебурзького права (1586) Белзький воєвода Станіслав Жолкевський.

Перші відомості про будівництво замку в місті Броди належать до 1580-х років. Після придбання Бродів в 1629 році тодішній польний гетьман коронний Станіслав Конецпольський побудував тут замок нового бастіонного типу.

Станіслав Конецпольський

детальний план Бродів 1780 року

Броди на кольоровому фрагменті мапи фон Мига (1779-1782)

діорама в місцевому музеї

Бродівський замок побудований в 1630-1635 роках за наказом Станіслава Конєцпольського, за проектом відомого французького інженера де Боплана і під наглядом італійського зодчого Андреа дель Акви.

портал в різні роки

Замок п'ятикутний в плані та був складений з п'яти бастіонів та куртин (валів), в середині яких знаходилися каземати. Замок оперізував глибокий рів, який час від часу наповнювали водою. В'їзд в середину фортеці здійснювався по греблі та через піднімний міст і равелін з боку міста.

Всіх казематів, враховуючи шестигранні (в місцях примикання бастіонів), налічувалося 75, їх використовували як казарми та склади. Комендант жив в дерев'яному будинку на території замку. На дитинці до середини XVIII століття перебували дерев'яна каплиця і дерев'яний будиночок, в якому жили власники міста та коменданти фортеці.

Замок і фортеця витримали тривалу багато тижневу облогу козацьких військ під час повстання Хмельницького в 1648 році. Під час битви при Берестечко твердиня також грала роль польської військової бази. Звідси для обстрілу козацького табору на річці Пляшівка переміщали гармати. Також тут потім містили полонених козаків.

В кінця 1660-х років був проведений ремонт фортеці, і в разі небезпеки тут знову могли ховатися місцеві жителі. Зокрема, так відбувалося під час турецьких походів 1672 та 1676 років.

У 1772 році після чергового поділу Польщі Броди відійшли Австрії.

поглянемо з небес. 2018

У 1812 році Вінцент Потоцький за наказом австрійського уряду розібрав фортифікації з боку міста (знищений равелін, надбрамну вежу з годинником, два бастіони зі сторони міста, був засипаний рів). До теперішнього часу вціліли три з половиною куртини з казематами та два бастіони. На замковому дворі зберігся двоповерховий палац XVIII століття, побудований Станіславом Потоцьким.

У післявоєнний (радянський) період в замку розміщувалася військова частина, і в цей час замок сильно постраждав від перебудов. У 2007 році з ініціативи музею та районних органів влади розпочата робота з відновлення пам'ятки: проведена регіональна конференція «Бродівський замок — пам'ятка європейського значення в системі фортифікацій на території Галичини та Волині», проводяться роботи з прибирання замкових казематів та створення експозиції.

фото з польських архівів

палац

Але, за останні 5 років, суттєво нічого з місця не зрушилося, все та ж облуплена розруха і безнадія, каземати = туалети, палац — обшарпана будівля, парк всередині фортеці — запущені зелені насадження ...

каземати

і на останок, панорама

360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на значок Toggle Fullscreen англійською мовою, перший в правому верхньому куті

Джерела:

https://ru.wikipedia.org/wiki/Бродский_замок

https://polona.pl/search/?query=Brody&filters=public:1

https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/21727:1/

https://castlesua.jimdo.com/львівська-область/броди-фортеця-замок/

http://forum.zamki-kreposti.com.ua/topic/532-/

http://www.brodyhistory.org.ua/photo/zamok/

http://guide-ua-pl.info/броди/

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища. 


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.

Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 




Технічні партнери проєкту:

найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні

та

 

хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.


ну як то, так =))


P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!

P R E S S ===>>> and support us!

P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.

Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Спадщина. Олеський замок та монастир капуцинів. Експедиції 2013/2017 років (Re-mastering 2024). Частина 1. Зовні.

Спадщина. Вишнівець. Замок. Палац. Експедиція 2016 року. Re-master 2024.

Спадщина. Золотий Потік. Замок. Експедиція 2016 року. Re-master 2024.