Спадщина. Болехів. Ратуша, православна та римо-католицька церкви та синагога. Експедиція 2020 року.

Ось ми і прибули до невеликого містечка на Івано-Франківщині під назвою Болехів. Тут на нас чекає як найменш 4 пам'ятки.
Пройдемось містечком.
Першим буде ратуша та жилий будинок поряд з нею.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.

Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами! Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html


Міська ратуша Болехова в нинішньому вигляді споруджена в 1863 році, хоча закладена була ще в XVIII столітті. Магдебурзьке право Болехів мав з 1603 року згідно з привілеєм, наданим польським королем Сигізмундом III. Міський магістрат тут розташували на розі центральної площі. Невелике елегантна будівля Болехівській ратуші має годинну вежу з фігурним верхом. Нещодавно ратушу реставрували, на часовій вежі встановили нові куранти роботи сучасного львівського майстра А. Бурнаева.

старий житловий будинок

Православна церква Святих жінок мироносиць. Побудована 1880-1909 роках на кошти громади на місці старої дерев’яної церкви XVII століття. Хрестоподібна, цегляна, трибанна. Іконостас чотириярусний, з об’ємною різьбою виконанний в традиційно українсько-візантійському стилі. Дзвіниця побудована 1992 року.

Будівля великої синагоги в Болехові побудовано в 1789-1808 роках. До Другої світової війни більш ніж половина населення Болехова становили євреї, але майже всі вони були знищені нацистами. У радянські часи приміщення синагоги використовувалося як клуб. Зараз будівля в аварійному стані та руйнується, її впритул забудували та фактично з фасаду її вже не видно.

Римо-католицька церква Успіння Пресвятої Діви Марії в Болехові побудована в 1820-х роках на місці старого храму, що існував з XVI-XVII столітті. Перша церква була дерев'яною. На її місці в 1730-38 роках побудували новий храм, однак через череду інженерних прорахунків він зруйнувався. Сьогоденна церква в стилі модерн в радянські часи була закрита, використовувалась як спортзал, потім котельня. У 1994-2000 роках відреставровано. Належить католицькій громаді міста Болехова.

Ну й облетимо Болехів коптером та поглянемо на нього з небес...

І трошки архівного...

собор ще без куполів

Пейзаж з Болехова в Галліції. Фредерік Паутч.

Джерела:
http://www.doroga.ua/pois/Ivano-Frankovskaya/Bolekhov/2955
https://www.etoretro.ru/search.htm?search_keywords=болехов&submit=Найти
https://polona.pl/search/?query=Bolech%C3%B3w&filters=public:1

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”. 


Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 


Технічні партнери проєкту:

найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні  


 та

 

 


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

ну як то, так =))

P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!

P R E S S ===>>> and support us!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Спадщина. Олеський замок та монастир капуцинів. Експедиції 2013/2017 років (Re-mastering 2024). Частина 1. Зовні.

Спадщина. Вишнівець. Замок. Палац. Експедиція 2016 року. Re-master 2024.

Спадщина. Золотий Потік. Замок. Експедиція 2016 року. Re-master 2024.