Спадщина. Перемисловичі. Старовинна цегельня (1873). Експедиція 2019 року.

В селі Перемисловичі, що на Сокальщині ще й досі працює старовинний цегельний завод. Слід сказати, що це не просто завод з виготовлення цегли, а практично, історична пам’ятка Львівщини. На Львівщині ще є декілька подібних споруд, але їх вік набагато менший ніж у цієї.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.

Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами! Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html


карьєр

Згідно з архівними джерелами, перша згадка про роботу даної цегельні, а саме випікання цегли у печі типу Хоффмана її засновником Олександром Холінкою, згадується ще у 1873 році. Печі Гофмана представляють серію пакетної обробки печей. Випалювальні печі Hoffmannа є найбільш поширеними печами, які використають для виробництва цегли та деяких інших керамічних виробів. Запатентована німцем Фрідріхом Хоффманном для виробництва цегли в 1858 році, вона пізніше використовувалася для випалювання вапна і була відома як піч безперервної дії Hoffmannа.

схема пічи Хофмана...

тут глину вимочують, пресують, замішують, формують у валки і ріжуть на маленькі цеглинки...

Випалювальна піч Hoffmann складається з основного проходу для вогню, оточеного з кожного боку кількома невеликими кімнатами. У кожній кімнаті є піддон цегли. У головному пожежному проході стоїть пожежний вагон, в якому постійно горить вогонь. Кожна кімната обпалюється протягом певного часу, поки цегла не заскляніє належним чином, після чого пожежний вагон перекочується в наступну кімнату для випалу.

та відправляють трошки підсихати до відправкц у пічь...

Кожна кімната з'єднана з наступною кімнатою проходом, по якому проходять гарячі гази від вогню. Таким чином, найгарячіші гази направляються в топку. Потім гази переходять в сусіднє приміщення, яке планується запустити наступним. Там гази розігрівають цеглу. Проходячи через контур печі, гази поступово охолоджуються, передаючи тепло цеглі, яка попередньо нагрівається і сушиться.

а потім все йде у пічь...

пічні кімнати...

По суті, це протиточний теплообмінник, який забезпечує дуже ефективне використання тепла і палива. Ця ефективність є основною перевагою печі Hoffmannа та однією з причин її первісного розвитку і постійного використання протягом всієї історії. На додаток до внутрішнього отвору для проходу вогню в кожній кімнаті також є зовнішні двері, через які недавно обпалена цегла видаляється і замінюється мокрою цеглою для сушки та подальшого випалення в наступному циклі випалу.

У класичній печі Хоффмана вогонь може горіти безперервно роками, навіть десятиліттями; в Ірані є печі, які безперервно працюють вже 35 років. У печі Hoffmann можна використовувати будь-яке паливо, включаючи бензин, природний газ, важку нафту і деревне паливо. Розміри типовою печі Хоффмана повністю варіюються, але в середньому близько 5 м (висота) x 15 м (ширина) x 150 м (довжина).

на другому поверсі постійна температура під 50 градусів, якщо би не вентиляція то було би більше...

Цей завод було побудовано біля великих покладів м'якої глини, яку дотепер добувають в кар'єрах, що знаходяться поруч з цегельнею. На сьогодні ця технологія, хоч і зазнала безліч змін і доробок - використовується по всьому світу.

через ці отвори контролюється та частково підтримується температура печі (ось чому така жара)...

На цій міні екскурсії нам показали кар’єри, з яких видобувають глину, розказали, як її вимочують, пресують, замішують, формують у валки та ріжуть на маленькі цеглинки. Провели по всіх закутках виробництва, та продемонстрували як сиру, так і виготовлену на цій цегельні. До речі, температура, яку піч підтримує протягом доби, в які випікають цеглі дорівнює понад 1000 градусів за Цельсієм.

Було цікаво спостерігали за всіма процесами виготовлення такої, здавалося б звичайної цегли, і такою, ну зовсім не нанотехнологією.

а потім готова цегла чекає на складі свого нового господаря =)

Джерела:
http://kozakspirit.blogspot.com/2015/07/blog-post_25.html
https://ru.qaz.wiki/wiki/Hoffmann_kiln

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”. 


Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 


Технічні партнери проєкту:

найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні  


 та

 

 


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

ну як то, так =))

P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!

P R E S S ===>>> and support us!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Спадщина. Олеський замок та монастир капуцинів. Експедиції 2013/2017 років (Re-mastering 2024). Частина 1. Зовні.

Спадщина. Вишнівець. Замок. Палац. Експедиція 2016 року. Re-master 2024.

Спадщина. Золотий Потік. Замок. Експедиція 2016 року. Re-master 2024.