Спадщина. Чечельник. Велика синагога. Експедиція 2015 року.

Будівля Великої синагоги у Чечельнику побудована в кінці XVIII ст., на кошти єврейської громади, з вапняку. Вона стоїть у центрі селища, нагадуючи про те, що ще до початку 20 століття тут був великий хасидський і торгово-промисловий центр Подільської губернії. Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.

Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами! Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html


Згадки про заможних жителів, яких взяли в полон татари, датуються ще 1649 роком. Наслідки розбоїв гайдамаків, епідемія чуми значно погіршили добробут жителів і скоротили їх чисельність, але вже наприкінці 18 сторіччя тут запрацювали ремісники, торговці, промисловці. Це місце не один раз відвідували великі хасидские лідери.

У громади на той час було п'ять молитовних будинків, які належали різним об'єднанням, в які входили найбільш заможні жителі, або хасиди, прихильні того чи іншого ребе, або ремісники тієї чи іншої спеціальності; кожне з них мало своє «духовне правління».

На початку століття Чечельник, де в 1910 р числилося більше десяти тисяч жителів, був найбільшим містечком Ольгопільського повіту, поступаючись за населеністю тільки повітовому місту (більше одинадцяти тисяч жителів) було населене майже виключно євреями.

З настанням Громадянської війни постійні набіги різних банд закінчувалися спустошенням будинків і підприємств заможних євреїв, а в часи Другої світової війни тут було побудовано гетто, куди звозилися євреї з Буковини, Бессарабії та інших регіонів. Незважаючи на всі гоніння та утиски, євреї, які пережили війну, зберегли свою громаду. Але на початку 70-х років 20 століття покинули це місце.

декілька старих кадрів

Споруда викладена з вапняку і тільки по частково збереженим декоративним елементам на фасаді можна судити про красу і велич цієї синагоги. Сьогодні вона не діє і знаходиться в занедбаному стані, але, як і всі історичні місця, зберігає пам'ять про минуле. Для відтворення повної картини незайвим буде відвідати старе єврейське кладовище, яке теж багато розповість про історію цього народу.

єврейский цвінтар

Джерела:
http://ua.igotoworld.com/ru/poi_object/75515_bolshaya-sinagoga.htm
http://photohunt.org.ua/Chechelnik.html
http://kehilalinks.jewishgen.org/chechelnik/Gallery.asp?fold=Landscapes

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”. 


Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 


Технічні партнери проєкту:

найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні  


 та

 

 


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

ну як то так =))

P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!

P R E S S ===>>> and support us!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Спадщина. Олеський замок та монастир капуцинів. Експедиції 2013/2017 років (Re-mastering 2024). Частина 1. Зовні.

Спадщина. Вишнівець. Замок. Палац. Експедиція 2016 року. Re-master 2024.

Спадщина. Золотий Потік. Замок. Експедиція 2016 року. Re-master 2024.