Спадщина. Тучин. Спасо-Преображенська церква. 1730. Експедиція 2017 року.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами! Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
Церква, збудована 1730 року, розміщується серед житлової забудови в північній частині села і відіграє роль архітектурного акценту лише в межах прилеглої території. Попри пізніші перебудови, в архітектурі споруди збереглися всі найголовніші особливості первісного вирішення, за винятком опасання, розібраного в 1864 році й заміненого на розвинений карниз, який оперізує тепер нижній ярус будівлі.
Композиційну основу пам’ятки становлять прямокутний, витягнутий у поздовжньому напрямку бабинець, квадратна в плані нава та гранчастий вівтар, послідовно розташовані по осі захід – схід. Ці зруби перекриті розвиненими двозаломами: верхами восьмигранної форми, увінчаними світловими ліхтариками з декоративними маківками.
всередину нам потрапити не вдалося, тому поглянемо на інтер'єр завдяки сайту "Наша парафія"
Всупереч традиційному характеру композиційної схеми тридільного триверхого храму, в архітектурі Спасо-Преображенської церкви відбилася барокова спрямованість загального вирішення, властива волинській архітектурно-будівельній школі XVIII століття. Це проявилося насамперед у помітному збільшенні висоти споруди та посиленні вертикальних пропорцій її найголовніших елементів. Не менш показова й загальна тенденція до ускладнення об’ємно-просторового та художньо-декоративного вирішення: пластична форма багатоступеневих верхів в інтер’єрі, різноманітність форм та розташування вікон тощо.
На північний захід від храму розташована двоярусна дерев’яна дзвіниця, зведена в 1879 році на місці старої. Попри нижчий художній рівень цієї пам’ятки та її стилістичну несумісність зі Спасо-Преображенською церквою, вона відіграє певну роль у просторовій організації комплексу.
Будемо вдячні за надані фотографії гарної якості з середини церкви (надсилайте в особистості або на madmax@studioavtv.com.ua) та додамо їх до цієї статті...
Джерело:
pslava.info
parafia.org.ua
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами! Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
Коментарі
Дописати коментар